اولین جلسه حلفه معرفت با موضوع ازدواج وداشتن مهارت های لازم برای ازدواج آسان در تاریخ ۹۵/۹/۲ با حضور سرکار خانم ندیری و جمعی از دانشجویان در نماز خانه خوابگاه شماره ۲ برگزار شد.
در این جلسه سرکار خانم ندیری ابتدا با طرح بحث در معنی و مفهوم زندگی که کاری هست نه آسان و نه غیر ممکن زیرا به تعداد آحاد بشر، تصوراتی از زندگی وجود دارد و زندگی برای هر فرد در شکل خاص خود ظاهر می شود شروع کرد.
وی گفت ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد. ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری است؛ از جمله: تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و ارضای غریزه جنسی، و نتایج متعدد دیگر. از این رو، اسلام  به عنوان یک مکتب آسمانی آن را نه تنها کاری محبوب و مقدس دانسته، بلکه جوانان را مؤکدا بدان توصیه کرده است.
سرکار خانم ندیری در پاسخ به سوال عدم کار و مشکلات مالی جوانان؛ به سوره نور آیه ۳۲:  وَأَنكِحُوا الأَيامىٰ مِنكُم وَالصّالِحينَ مِن عِبادِكُم وَإِمائِكُم ۚ إِن يَكونوا فُقَراءَ يُغنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ ۗ وَاللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ
“مردان و زنان بی‌همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد؛ اشاره کرد و افزود؛ خداوند گشایش‌دهنده و آگاه است.” اشاره کرد و افزود انگیزه براى ازدواج، باید تبدیل بشود به یک اقدام عملى؛ یعنى ازدواج باید تحقق پیدا بکند.
همچنین با پاسخگویی سوالات دانشجویان ادامه داشت که اهم سوالات به شرح زیر است:
چرا برخی افرادمتاهل از ازدواج احساس نارضایتی داشته و از آن بعنوان سلب آزادی یاد میکنند؟
ازدواج پیوند بین دو نفر است؛ اما دو نفر مستقل. قرار نیست همه چیزها به همدیگر وابسته و محدود باشد. مسئله اصلی این است که طرفین باید به همدیگر «اعتماد» داشته و همدیگر را در اینکه «رشد شخصیتی» داشته باشند، یاری کنند.
برای اجتناب از این اتفاقات ناخوشایند، بهتر است زن و شوهر با همدیگر «مذاکره» کرده و به «توافق» رسیده و همدیگر را بپذیرند. مثلا بگویند: «درست است که در زیر یک سقف زندگی می‌کنیم و زندگی مشترک خوبی هم داریم؛ ولی زندگی خوب این است که سعی کنیم، همدیگر را تشویق کرده و کمک کنیم که به علایق شخصی و آزادی‌های فردی خود بپردازیم. البته در چارچوب عرف و شرع.

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳