به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه، شورای پژوهش و فناوری دانشگاه مراغه امسال با بررسی فعالیتهای پژوهشی اساتید و اعضای هیأت علمی، آقای دکتر مهدوی نیا را به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه برگزید.
غلامرضا مهدوی نیا با نگارش ۳۱ مقاله ISI(JCI) ، اجرای یک طرح پژوهشی خارج از دانشگاه و نگارش ۱۳ مقاله در کنفرانس های معتبر که در زمینه فناوری نانو تحقیقات گسترده ای انجام داده است؛ حائز این عنوان شده است.
این گزارش می افزاید؛ این عضو هیات علمی دانشگاه در زمینه تحقیقاتی رهایش کنترل شده دارو با استفاده از مواد طبیعی ارزان قیمت و هوشمند فعالیت های چشمگیری انجام داده و تعداد شش مقاله در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسانده است.همچنین این محقق برتر دانشگاه مراغه با استفاده از مواد طبیعی ارزان قیمت اقدام به تهیه جاذبهای کاملا سبز جهت استفاده در تصفیه آب نموده است؛ که حاصل این زمینه کاری چاپ بیش از ۱۵ مقاله در مجلات معتبر می باشد.
وی با الهام گرفتن از کارهای پژوهشی انجام گرفته، توانسته است فیلمهای ژله ای ضد کنه را تولید کند؛ که در مرحله اخذ مجوز تولید می باشد. این مواد ضد کنه جهت استفاده در کندو های زنبور عسل کاملا وارداتی می باشد.
به گفته دکتر مهدوی نیا تا کنون کارهای تحقیقاتی وی ۱۲۲۰ مورد ارجاع داده شده اند (Scopus) که از این تعداد فقط ۹ درصد خودارجاعی می باشد که در نوع خود بی نظیر است.
کسب این موفقیت را خدمت دانشگاهیان دانشگاه مراغه و بویژه خدمت آقای دکتر غلامرضا مهدوری نیا تبریک عرض می کنیم و موفقیت های روز افزون این استاد محترم را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماییم.

منبع درج خبر: http://maragheh.ac.ir

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۵/۱۰/۷